Skąd brać dietetyczne posiłki na cały dzień?
Własnoręczne przygotowywanie posiłków na cały dzień nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza gdy mają być one zgodne z wcześniej przyjętym planem żywieniowym, który ma pomóc zbić wagę, poprawić kondycję lub zbudować nowe, zdrowe nawyki. Rozwiązaniem tego problemu wydaje się dieta pudełkowa.
Zdrowa dieta, czyli jaka?
Trudno w jednym zdaniu wskazać, czym powinny charakteryzować się dietetyczne posiłki. Na pewno muszą być przygotowywane zgodnie z dziennym zapotrzebowaniem kalorycznym (w jego obliczeniu pomoże kalkulator kalorii), a także celem, jaki sobie wyznaczyliśmy. Co innego jemy bowiem, gdy chcemy schudnąć, a co innego podczas budowania formy na zawody triathlonowe.
Jak jednak wskazują liczne badania i porady specjalistów, dietetyczne posiłki warto oprzeć na dużej ilości warzyw, zdrowych tłuszczach (np. z ryb, orzechów i oliwek), jak również na różnorodności. Chodzi bowiem o to, aby dieta była zbilansowana i ciekawa. Spożywanie wciąż tego samego znudzi nawet największego zapaleńca.
Oczywiście nie należy zapominać także o regularnym piciu wody (przynajmniej 2 litry dziennie) i ograniczaniu węglowodanów. Do tego możemy dołożyć też konieczność jedzenia w równych odstępach czasu. Najlepszym rozwiązaniem będzie podział na 4-5 posiłków dziennie, spożywanych co około 3 godziny. Po spełnieniu powyższych kryteriów śmiało można uznać, że realizowana przez nas dieta jest zdrowa.
Skąd brać posiłki?
Teoria zwykle prezentuje się bez zarzutów. Gorzej z praktyką. Podobnie jest w tym przypadku. Bo skoro nawet posiadamy specjalny plan posiłków (opracowany na przykład przez dietetyka), wcale nie oznacza to, że będziemy go realizować. Dlaczego?
Wpływ na to ma wiele czynników. Tym podstawowym w przypadku wielu osób będzie oczywiście brak umiejętności kulinarnych. Nie każdy w kuchni czuje się jak ryba w wodzie, dlatego trudno oczekiwać, by osoba, która nie umie ugotować była w stanie przyrządzić dietetyczne posiłki na cały dzień. Efekt? Zwykle kończy się na jedzeniu byle czego.
Rzecz jasna każdy może nauczyć się gotować. Warto jednak pamiętać o tym, że przygotowywanie dietetycznych posiłków wymaga znajomości wielu składników i sposobów ich łączenia. To zaś przychodzi z czasem.
A skoro już jesteśmy przy czasie, wspomnieć można o kolejnej kwestii, która skutecznie utrudnia trzymanie się zaleceń. Jest nią oczywiście brak wolnej chwili na gotowanie posiłków na cały dzień. Jest to uciążliwe zwłaszcza dla osób, które pracują na różne zmiany.
Catering dietetyczny – rozwiązanie dla zabieganych
Powyższe problemy dotykają wielu osób i czasem nawet największe chęci nie wystarczą, by przejść na tak zwane zdrowe odżywianie. Doskonałym wyjściem z takiej sytuacji okaże się jednak wykupienie diety pudełkowej, która idealnie wpasowuje się w potrzeby osób zajętych, ciężko pracujących, a także nieposiadających zdolności kulinarnych. Poniżej wymieniamy kilka najważniejszych dowodów na potwierdzenie tego poglądu.
- Dopasuj pakiet do swoich potrzeb. Firmy świadczące usługi cateringu dietetycznego pozwalają w dowolny sposób dostosować pudełka. Wybrać można kaloryczność, liczbę posiłków, a także ich skład – oferowane są pakiety standardowe, wegetariańskie i dla sportowców.
- Oszczędź czas. Wybór pakietu i złożenie zamówienia – na tym nasz udział się kończy. Posiłki zostaną przygotowane, zapakowane oraz przywiezione pod wskazany adres. Nie musimy kupować produktów, gotować ani zmywać.
- Ciesz się zbilansowaną dietą. Posiłki są przyrządzane przez specjalistów, dlatego każdy może mieć pewność, że otrzyma zestaw pełnowartościowych dań na cały dzień.
- Zapomnij o rygorze. Przestrzegać można go po prostu jedząc przysłane posiłki o wyznaczonych porach. Bez konieczności liczenia, analizowania zawartości posiłków czy też walczenia ze złymi nawykami.
- Jedz smacznie i zdrowo, wszędzie. Dieta pudełkowa dostarczana jest do domu, pracy i dowolnego innego miejsca. Zawsze na czas.
Catering dietetyczny do idealny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, zbudowanie formy oraz przejście na zdrowy tryb życia. A wszystko to bez konieczności kończenia kursów kucharskich i szukania wolnego czasu na przygotowanie dietetycznych posiłków.